25 września 2021, imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
Księgarnia
  Żylaki. Poważna choroba układu krążenia  Odporność, przeziębienia, infekcje wirusowe  Nowoczesna metoda leczenia zaćmy  Nowoczesna diagnostyka i leczenie osteoporozy  COVID a hotele - grupa robocza  Nowoczesne leczenie ran z wykorzystaniem związków srebra  Wszystko dla bezpieczeństwa i komfortu gości  Czy leki mogą zapobiec chorobie żylakowej?  Oparzenie! Co robić?  Dziecko  Zatoki. Nowa metoda leczenia  Ból  Chemikalia w jedzeniu. Czy trzeba się ich obawiać? Biomonitorowanie człowieka  Ciśnienie krwi  Choroba zwyrodnieniowa stawów  Okulista  Dlaczego warto zadbać o dobre bakterie?  Stomatologia  Diabetolog  Przed operacją. Jak się przygotować.  Kompresjoterapia. W ciąży i w podróży  Uzależnienia  Zdrowo i bezpiecznie w podróży  Hemoroidy. Objawy i ich łagodzenie. Leczenie.  Borelioza - co trzeba wiedzieć o tej chorobie?  Badania - kalendarz badań profilaktycznych  Neurolog  COVID. Zwróćmy uwagę jak i czym myjemy i dezynfekujemy dłonie  Psychika  Gastrolog  Infekcje intymne  Dermatolog  Karmienie piersią  Laryngolog  Onkolog  Ginekolog i Seksuolog  Ruch, ćwiczenia, sport  Higieniczne mycie rąk, dezynfekcja rąk – jak to robić i dlaczego to takie ważne?  Bezpieczne leki  Kardiolog
Wybielanie zębów

Wybielanie zębów. Pasty wybielające. Żele i paski wybielające. Profesjonalne wybielanie zębów. Opinia stomatologa.

Białe zęby. O lśniący uśmiech możemy dbać podczas codziennej pielęgnacji zębów. Domowe sposoby jednak nie zawsze są skuteczne, wtedy pomóc może profesjonalny zabieg.

fot. UnidentW domu

Domowe sposoby na piękny uśmiech, to głównie profilaktyka. Nie należy natomiast traktować poważnie różnego rodzaju poradników na domowe sposoby wybielania zębów sodą, sola, cytryną. Ich efekty są prawie żadne, mogą wywoływać natomiast nieprzyjemne skutki uboczne. Tym bardziej, ze w aptekach mamy spory wybór różnego rodzaju preparatów wybielających zęby.

Najpopularniejsze są pasty wybielające. Usuwają one osad i przebarwienia. Pasty wybielające pomagają głównie usunąć przebarwienia, powstające na bieżąco. Nie są natomiast zbyt skuteczne gdy przebarwienia są silne lub doszło do zmian w szkliwie. Pasty wybielające są bezpieczne w użyciu. Warto je stosować, gdy chcemy zachować naturalną biel zębów, a także po zabiegu wybielającym.

Żele wybielające – zawierają te same substancje, co preparaty stosowane przez stomatologów w profesjonalnym zabiegu, lecz w mniejszym stężeniu. Żel nakłada się na zęby, np. pędzelkiem dwa lub trzy razy dziennie przez ok. 10-14 dni. Preparat kosztuje ok. 60-70 zł. Żele są bardziej skuteczne niż pasty wybielające, polecane do usuwania niewielkich przebarwień.

Paski wybielające działają podobnie jak żele. W tym wypadku substancja wybielająca znajduje się w specjalnych paskach, które nakłada się na zęby dwa razy dziennie po 30 minut. Terapia trwa 7 dni. Koszt ok. 70 zł. Skuteczność pasków jest podobna do żeli, efekt utrzymuje się ok. 6 miesięcy.

pasta  wybielającaW gabinecie

Najstarszym sposobem profesjonalnego wybielania zębów jest tzw. metoda nakładkowa. Najpierw w gabinecie przygotowuje się specjalne nakładki na zęby. Wypełnia się je specjalnym żelem „wybielającym” i zakłada na noc.  Terapia trwa kilka, kilkanaście dni i jest bardzo skuteczna. Kosztuje ok. 800 zł.

Nowszą metodą jest wybielanie zębów z zastosowaniem lampy diodowej. Zabieg wykonuje się w gabinecie stomatologicznym i trwa od godziny do dwóch. W tym czasie lekarz nanosi na zęby żel wybielający i naświetla je specjalistyczną lampą. Efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu, koszt ok. 1,2 tys. zł.

Najnowszym sposobem wybielania zębów jest zastosowanie lasera, wykonuje się je w gabinecie. Stomatolog nakłada na zęby substancję wybielającą i naświetla je promieniem lasera. Zabieg trwa (w zależności od metody) od kilku do ok. 40 minut. Efekt widoczny jest już po zabiegu. Koszt ok. 2 tys. zł.

- Profesjonalne wybielanie zębów jest całkowicie bezpieczne. Efekt po zabiegu utrzymuje się przez około 2 lata. Po tym czasie warto powtórzyć zabieg, choć niekoniecznie w pełnym zakresie. Wszystkie metody, tzn. nakładkowa z użyciem lampy diodowej i laserowa są jednakowo skuteczne. Dwie ostatnie jednak bardziej komfortowe dla pacjentów. Zaletą metody nakładkowej jest niższa cena – zapewnia Marcin Łyżwa, lekarz stomatolog z Centrum Stomatologii Stadent w Warszawie.

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe