4 marca 2015, imieniny Kazimierza, Łucji, Witosława

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Dzieci w szkole
Prawo i finanse
Smacznie
Berlin
Konkursy
  Żylaki. Poważna choroba układu krążenia  Odporność, przeziębienia, infekcje wirusowe  Dziecko  Zatoki. Nowa metoda leczenia  Ból  Ciśnienie krwi  Choroba zwyrodnieniowa stawów  Okulista  Stomatologia  Diabetolog  Przed operacją. Jak się przygotować.  Uzależnienia  Zdrowo i bezpiecznie w podróży  Hemoroidy. Objawy i ich łagodzenie. Leczenie.  Badania - kalendarz badań profilaktycznych  Neurolog  Psychika  Gastrolog  Infekcje intymne  Dermatolog  Karmienie piersią  Laryngolog  Onkolog  Ginekolog i Seksuolog  Ruch, ćwiczenia, sport  Kardiolog
Powiadom znajomego

Wyślij link znajomemu

zamknij

Fitness i siłownia dla dzieci

fot. PJ 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

fot. PJ 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

fot. PJ 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

fot. PJ 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

Jak zapobiegać i zwalczać otyłość u dzieci, korygować nieprawidłową postawę, kształtować zdrowe nawyki. Zajęcia ruchowe dla dzieci.

Fitness i siłownia dla dzieci? Czy to ma sens?
- Tak jeśli weźmiemy pod uwagę, że od 20-40% dzieci ma nadwagę, znaczna część wady postawy - odpowiada Małgorzata Prior, trenerka, kierowniczka działu dziecięcego w Gravitan Health and Sport Clubs w Warszawie.

Gravitan prowadzi aktualnie dwa kluby sportowe, które mają ofertę dla całej rodziny. Kiedy np. mama ćwiczy jogę, a tata kondycję na siłowni, dziecko może trenować pod opieką profesjonalnych trenerów. Zawsze jeden trener zajmuje się najmłodszymi, a drugi starszymi dziećmi.
- Bardzo istotne jest, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się zdrowego trybu życia, sport zamiast siedzenia przed telewizorem - podkreśla Małgorzata Prior.

Dla kogo?

tablicaPrzez cały pobyt dzieci mają zorganizowane ćwiczenia pod okiem trenera, na pewno nie będą się nudzić. Nie ma tu ścisłej granicy wieku. Dla najmłodszych - do 6 lat, organizowane są przede wszystkim zabawy. Starsi - do 13. roku życia mają już zajęcia sportowe. Młodzież, za zgodą rodziców, może natomiast ćwiczyć tam, gdzie dorośli. Nie są potrzebne zaświadczenia o stanie zdrowia, jeśli dziecko nie ma przeciwskazań do zajęć z wychowania fizycznego, może również ćwiczyć w klubie fitness.
Każdy trener ma własny plan ćwiczeń, stopniowo młodzi sportowcy przechodzą na kolejne poziomy o większej trudności.

Co to daje?

Zajęcia z tablicą, gdzie trzeba reagować na wyświetlające się punkty, np. uderzając w nie ręką, nogą, czy piłką wyrabiają szykość i refleks. Na matach do tańca dzieci ćwiczą skoczność, a na specjalnych dyskach - równowagę. Na ściankach wspinaczkowych ćwiczą głównie ściankasiłę.
- Siłownia jest tak naprawdę siłownią tylko z nazwy, tu dzieci nie "budują" mięśni, ponieważ nie ma dużych obciążeń, ale korygują postawę. W tych urządzeniach zamontowane są czujniki, które reagują, gdy tylko dziecko np. nieprawidłowo siedzi - informuje Małgorzata Prior.
Wkrótce pojawią się nowsze urządzenia do siłowni, wyposażone m.in. w monitory, dzieci będą widziały obraz jak np na torze wyścigowym.
Kluby fitness organizują dla dzieci różne dodatkowe, czy bardziej specjalistyczne zajęcia, jak gimnastyka korekcyjna, sporty walki, zajęcia taneczne i in.

Jak długo trzeba ćwiczyć?

- Aby osiągnąć dobre wyniki, np. w odchudzaniu, wskazane jest aby silowniadziecko ćwiczyło przynajmniej 3 razy w tygodniu po 1 godzinie. Oczywiście nie może też zaniedbać zajęć sportowych w szkole i innych poza szkołą - twierdzi Małgorzata Prior.
Koszty nie są wysokie. W Gravitanie np. wejście jednorazowe, bez limitu czasowego kosztuje 20 zł. Karnet miesięczny 99 zł, ale nie ma on ani limitu wejść, ani limitu czasu.
czytaj więcej na stronie Gravitan

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe