29 maja 2020, imieniny Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Dzieci w szkole
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
Berlin
  Żylaki. Poważna choroba układu krążenia  Odporność, przeziębienia, infekcje wirusowe  Nowoczesna metoda leczenia zaćmy  Nowoczesna diagnostyka i leczenie osteoporozy  COVID a hotele - grupa robocza  Dziecko  Zatoki. Nowa metoda leczenia  Ból  Chemikalia w jedzeniu. Czy trzeba się ich obawiać? Biomonitorowanie człowieka  Bóle kręgosłupa - książka  Ciśnienie krwi  Choroba zwyrodnieniowa stawów  Okulista  Dlaczego warto zadbać o dobre bakterie?  Stomatologia  Diabetolog  Przed operacją. Jak się przygotować.  Uzależnienia  Zdrowo i bezpiecznie w podróży  Hemoroidy. Objawy i ich łagodzenie. Leczenie.  Borelioza - co trzeba wiedzieć o tej chorobie?  Badania - kalendarz badań profilaktycznych  Neurolog  Psychika  Gastrolog  Infekcje intymne  Dermatolog  Karmienie piersią  Laryngolog  Onkolog  Ginekolog i Seksuolog  Ruch, ćwiczenia, sport  Bezpieczne leki  Kardiolog

2010-05-03 19:30:40

Uzależnienia

Alkoholizm nie jest chorobą, która dotyka wyłącznie ludzi z tzw. marginesu społecznego. Coraz częściej w chorobę tę wpadają osoby wykształcone, aktywne zawodowo i społecznie. Nie znamy przyczyny choroby, jedynie czynniki, które mogą do niej prowadzić. Nie ma też cudownych leków. Skuteczna może być jedynie psychoterapia. Do tego potrzebna jest silna wola chorego i determinacja najbliższych. Tymczasem rodziny, chcąc pomóc choremu, często stają się wspólnikami w piciu.

Palenie papierosów, to również nie tylko uzależnienie fizyczne, z tym łatwiej sobie poradzić. Trudniej zmienić styl życia, ale warto.

» więcej na temat

fot. Shutterstock 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl
W dziale

Prawidłowa dieta - o czym nie można zapomnieć

Jakie składniki winna zawierać prawidłowa dieta.

Diety modne, ale szkodliwe, czyli "sukces" kosztem zdrowia

Wiele modnych, cudownych diet to tzw. diety niedoboru. Oznacza to, że brakuje w nich, np. białka, tłuszczu czy witamin i minerałów. Stosowane przez dłuższy czas, mogą spowodować poważne konsekwencje zdrowotne.

Czy dziecko może być wegetarianinem?

Dziecko wegetarianin. Czy dziecko może nie jeść mięsa? Czym je zastąpić?

Fast food - szybko żyjemy, szybko jemy

Fast food. Szybkie jedzenie jest równie wygodne, jak szkodliwe. Czy możemy je czyms zastąpić, gdy nie mamy czasu na normalny posiłek?

Slow food - smacznie, powoli, zdrowo

Ruch slow food udowadnie, że można jeść smacznie, przyjemnie i zdrowo. Tylko, czy wyższe ceny dobrej żywności nie zniechęcą ludzi do "powolnego jedzenia".

Otyłość brzuszna. Najbardziej niebezpiecznym rodzajem otyłości jest otyłość brzuszna. Kiedy mamy z nią do czynienia, jak do niej nie dopuścić, jak sobie z nią poradzić?

Najbardziej niebezpiecznym rodzajem otyłości jest otyłość brzuszna. Kiedy mamy z nią do czynienia, jak do niej nie dopuścić, jak sobie z nią poradzić?

Wzdęcia? Jogurt nie wystarczy

Wzdęcia to może być sygnał poważnych problemów zdrowotnych. Nie wystarczy zażywanie środków przeciw wzdęciom, czy picie jogurtu określonej marki.

Chirurgiczne leczenie otyłości

Zmiana stylu życia, dieta, nie zawsze są skuteczne w leczeniu otyłości. Niekiedy trzeba sięgnąć po leczenie farmakologiczne lub nawet chirurgiczne.

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe