18 stycznia 2021, imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
Księgarnia
  Żylaki. Poważna choroba układu krążenia  Odporność, przeziębienia, infekcje wirusowe  Nowoczesna metoda leczenia zaćmy  Nowoczesna diagnostyka i leczenie osteoporozy  COVID a hotele - grupa robocza  Dziecko  Zatoki. Nowa metoda leczenia  Ból  Chemikalia w jedzeniu. Czy trzeba się ich obawiać? Biomonitorowanie człowieka  Bóle kręgosłupa - książka  Ciśnienie krwi  Choroba zwyrodnieniowa stawów  Okulista  Dlaczego warto zadbać o dobre bakterie?  Stomatologia  Diabetolog  Przed operacją. Jak się przygotować.  Uzależnienia  Zdrowo i bezpiecznie w podróży  Hemoroidy. Objawy i ich łagodzenie. Leczenie.  Borelioza - co trzeba wiedzieć o tej chorobie?  Badania - kalendarz badań profilaktycznych  Neurolog  COVID. Zwróćmy uwagę jak i czym myjemy i dezynfekujemy dłonie  Psychika  Gastrolog  Infekcje intymne  Dermatolog  Karmienie piersią  Laryngolog  Onkolog  Ginekolog i Seksuolog  Ruch, ćwiczenia, sport  Higieniczne mycie rąk, dezynfekcja rąk – jak to robić i dlaczego to takie ważne?  Bezpieczne leki  Kardiolog
Bóle kręgosłupa - książka


okładka„Życie bez bólu kręgosłupa. Bolesław Paluch legenda polskiej medycyny manualnej”

Doskonały poradnik dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Napisana z reporterskim zacięciem biografia lekarza, którego pacjenci uważają wręcz za cudotwórcę. Chce się u niego leczyć tylu chorych, że zapisać się do jego gabinetu można tylko raz w roku! Książka zawiera mnóstwo unikalnych porad Bolesława Palucha oraz tłumaczy mechanizm powstawania zespołów bólowych kręgosłupa w sposób na tyle przystępny i dowcipny, że czytelnik już w trakcie lektury redukuje ilość złych nawyków. „Życie bez bólu kręgosłupa. Bolesław Paluch legenda polskiej medycyny manualnej”. Dorota Mirska-Królikowska. Wyd. Edipresse. 39,99 zł.

Fragmenty:

O Bolesławie Paluchu mówi rysownik, malarz, scenograf.Janusz Kapusta:

Jego umysł pracuje na wielu płaszczyznach jednocześnie, łącząc pozornie odległe od siebie fakty z różnych dziedzin w jedną, logiczną całość. Myślę, że tylko on był w stanie dopracować naukowo tak oryginalną metodę medyczną. Kiedy zaczął mi tłumaczyć, w jaki sposób spróbuje ustawić mój kręgosłup, co zamierza w nim zmienić w trakcie leczenia – zupełnie mnie zaskoczył! Okazało się bowiem, że stosuje w leczeniu strategię, którą wykorzystywał podczas gry w brydża.”

Naprawdę zdumiewające. Przyglądałem się zafascynowany, jak patrząc na płaskie fotografie rentgenowskie, buduje sobie w głowie przestrzeń: rozkłada na czynniki pierwsze różne odcienie szarości, ocenia, jakie organy i w jakiej proporcji pojawiają się na kliszy, które przesłaniają się wzajemnie i co trzeba wziąć pod uwagę, by właściwie ocenić zmiany w układzie kostnym. Czysta matematyka i geometria wykreślna. I jednocześnie najwyższy stopnień humanizmu, by spojrzeć na człowieka jak na całość i dzięki temu dostrzec istotę problemu. Rzecz coraz rzadsza we współczesnej medycynie.”

Prof Janusz Bolewski, neurochirurg:

Bolesław ma przewagę nad pracującymi w państwowej służbie zdrowia lekarzami, zajmującymi się opieką zachowawczą (…) – jest w stanie wyegzekwować od pacjenta, żeby jego polecenia zostały wykonane. Jest konsekwentny: nie robisz tego, co kazałem, to do widzenia. Terapia jest skończona. Może sobie na to pozwolić, bo jego szkoła stała się znana i szanowana w całej Polsce. Chętnych pacjentów ma więc dużo więcej niż możliwości, by wszystkich przyjąć. I chorzy o tym wiedzą. Słuchają pana doktora. Stąd też takie znakomite efekty. Nic, tylko pozazdrościć.”

 

DorotaDorota Mirska - Królikowska

Dziennikarka specjalizująca się w tematach medycznych. Związana z magazynem o zdrowym stylu życia "Vita" oraz dwutygodnikie "Przyjaciółka". Laureatka prestiżowych nagród, m.in w 2014 r. pierwszej nagrody w konkursie Kryształowe Pióra w kategorii: "Choroby serca, rosnące zagrożenie" . Grand Prix w konkursie dla dziennikarzy Tabułamaczy, a także nagrody Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia w konkursie na Dziennikarza Medycznego Roku 2015 w kategorii publicystyka prasowa. 

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe