18 września 2021, imieniny Stefanii, Irmy, Stanisława

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
Księgarnia
  Żylaki. Poważna choroba układu krążenia  Odporność, przeziębienia, infekcje wirusowe  Nowoczesna metoda leczenia zaćmy  Nowoczesna diagnostyka i leczenie osteoporozy  COVID a hotele - grupa robocza  Nowoczesne leczenie ran z wykorzystaniem związków srebra  Wszystko dla bezpieczeństwa i komfortu gości  Czy leki mogą zapobiec chorobie żylakowej?  Oparzenie! Co robić?  Dziecko  Zatoki. Nowa metoda leczenia  Ból  Chemikalia w jedzeniu. Czy trzeba się ich obawiać? Biomonitorowanie człowieka  Ciśnienie krwi  Choroba zwyrodnieniowa stawów  Okulista  Dlaczego warto zadbać o dobre bakterie?  Stomatologia  Diabetolog  Przed operacją. Jak się przygotować.  Kompresjoterapia. W ciąży i w podróży  Uzależnienia  Zdrowo i bezpiecznie w podróży  Hemoroidy. Objawy i ich łagodzenie. Leczenie.  Borelioza - co trzeba wiedzieć o tej chorobie?  Badania - kalendarz badań profilaktycznych  Neurolog  COVID. Zwróćmy uwagę jak i czym myjemy i dezynfekujemy dłonie  Psychika  Gastrolog  Infekcje intymne  Dermatolog  Karmienie piersią  Laryngolog  Onkolog  Ginekolog i Seksuolog  Ruch, ćwiczenia, sport  Higieniczne mycie rąk, dezynfekcja rąk – jak to robić i dlaczego to takie ważne?  Bezpieczne leki  Kardiolog
Badanie krwi. Strach przed badaniem.

 

Badanie krwi, pobieranie krwi, hemofobia, omdlenia, gabinet diagnostyczny

Lęk przed pobieraniem krwi. Jak sobie z nim poradzić? Dlaczego warto badać krew?

Hemofobia to lęk przed widokiem krwi i jej pobieraniem. Fobia ta ma podłoże psychiczne. Często wywołana została przez uraz z dzieciństwa lub w życiu dorosłym. W tym przypadku dużą rolę odgrywa również genetyka. Jak radzić sobie z tym lękiem?

fot. archiwumObjawy

Strach przed widokiem krwi jest bardzo trudno pokonać. Nierzadko bywa on na tyle silny, histeryczny, że paraliżuje. Dlatego też w przypadku takiego nadmiernego lęku mogą pojawić się nawet omdlenia. Następuje zwolnienie rytmu serca i spadek ciśnienia. Innymi konsekwencjami mogą być: zawroty głowy, nudności, nadmierna potliwość, bezdech, duszności, a nawet zaburzenia wzroku i słuchu czy stan przedzawałowy.

Sposoby leczenia

Jak w przypadku innych chorób, które swoje podłoże zawdzięczają psychice, także i tutaj pomoże wizyta u psychoterapeuty czy innego specjalisty. W takiej sytuacji stosuje się zazwyczaj terapię psychologiczną, która polega na odwrażliwianiu na bodźce stresujące. W ten sposób oswajamy się ze swoim lękiem, stopniowo nabieramy do niego dystansu, uczymy się panować nad emocjami, swoim ciałem. W niektórych przypadkach w leczeniu hemofobii stosuje się nawet hipnozę czy programy komputerowe, które pomagają się oswoić z chorobą. Dla wszystkich cierpiących na te przypadłość zapewne bardzo pomocne okazuje się być wsparcie rodziny, przyjaciół.

Pomocy! Muszę pobrać krew

Czasami zdarza się tak, że osoby cierpiące na hemofobię muszą poddać się pobraniu krwi. Nic dziwnego. Najczęściej jest to pierwszy krok do zdiagnozowania poszczególnych chorób. Nawet w przypadku robienia badań profilaktycznych jest to nieuniknione. Dobrym sposobem jest wspomniane wcześniej wsparcie bliskiej osoby. Warto, aby udała się ona z nami do gabinetu, gdzie zostanie przeprowadzone badanie. Często obecność osoby, do której mamy pełne zaufanie jest pewnego rodzaju terapią, niezawodnym sposobem w pierwszych etapach walki z lękiem.

fot archiwumDlaczego trzeba badać krew?

Diagnozowanie chorób na własną rękę, np. na podstawie informacji z internetu, następnie samodzielne leczenie może przynieść fatalne skutki. Tymczasem wystarczą proste badania, m.in. krwi, konsultacja z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy i co nam dolega.

Dlaczego badanie krwi jest takie ważne? Praktycznie wszystkie choroby pozostawiają zmiany w obrazie krwi. Co więcej, na takiej podstawie można także określić, jakie występuje ryzyko zachorowania w przyszłości na poszczególne z nich. Często nie decydujemy się na badania, tłumacząc to uciążliwością, oczekiwaniem w kolejkach w przychodniach. Zapracowani, mogą zdecydować się na płatne badania. Można je wykonać w laboratoriach w całej Polsce. Nie ma potrzeby posiadania skierowania, umawiania się na wizytę, wyczekiwania w kolejkach. Nie są one czasochłonne, kosztowne ani kłopotliwe. W wielu przypadkach udaje się uniknąć bądź wykryć rozwijającą się chorobę bardzo szybko. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, pieniądze no i zdrowie!

Laboratoryjne badania są dobrym sposobem kontrolowania swojego zdrowia i powinny być praktykowane przez każdego. Profilaktyczne badanie krwi powinno wykonywać się raz w roku. Niestety aż 80% Polaków nie bada się regularnie. Wynika z tego, że do lekarza chodzimy wtedy, kiedy rzeczywiście nam już coś dolega. Często zmagamy się z bólem przez wiele tygodni, mając nadzieję, że dolegliwości ustąpią albo też leczymy się na własną rękę. Kiedy decydujemy się na konsultacje, okazuje się, że choroba jest już często w zaawansowanym stadium. Wtedy leczenie jest za późno, bądź też jest bardzo długie i trudne.

Dobry gabinet

Warto naprawić ten błąd i pomyśleć o swoim zdrowiu. Wspomniane badania wykonać można w całej Polsce. Laboratoria RH+ sp. z o.o. posiada w ofercie pakiety badań związane z najczęstszymi problemami zdrowotnymi. Te specjalnie skomponowane badania służą ocenie stanu zdrowia i wyeliminowanie bądź ewentualnemu potwierdzeniu diagnozy. Takie pakiety indywidualnie dobierane są pod klienta, skierowane są zarówno do osób, które odczuwają dane dolegliwości, ale także dla tych, którzy myślą o regularnych badaniach profilaktycznych. W Laboratoriach RH+ można zrobić badania na obecność hormonów, witamin, zbadać poziom markerów nowotworowych. Pomyśleć o badaniach prenatalnych, diagnostyce cukrzycy, tarczycy, chorób infekcyjnych, alergii, nietolerancji pokarmowej, zastosować analitykę ogólną itp. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w branży medycznej. Wciąż podnosi kwalifikacje diagnostów, o czym świadczy stosowanie przez nich nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Dobry gabinet diagnostyczny ułatwi nam pokonanie lęku przed pobieraniem krwi. W Laboratoriach RH+ sp. z o.o. liczy się przede wszystkim profesjonalizm, wyrozumiałość osób tam pracujących. Przyjazne nastawienie takich osób z pewnością pomoże nam w walce z chorobą. Delikatne pobieranie krwi i miła rozmowa, podejście pozwoli szybko na wykonanie badania bez napadów paniki.

logo

 

 

 http://www.rhpluslab.pl/

  

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe