28 maja 2016, imieniny Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Dzieci w szkole
Prawo i finanse
Smacznie
Berlin
Konkursy
  Żylaki. Poważna choroba układu krążenia  Odporność, przeziębienia, infekcje wirusowe  Dziecko  Zatoki. Nowa metoda leczenia  Ból  Bóle kręgosłupa - książka  Ciśnienie krwi  Choroba zwyrodnieniowa stawów  Okulista  Akademia Oddychania  Stomatologia  Diabetolog  Przed operacją. Jak się przygotować.  Uzależnienia  Zdrowo i bezpiecznie w podróży  Hemoroidy. Objawy i ich łagodzenie. Leczenie.  Menopauza  Kobieta w ciąży  Borelioza - co trzeba wiedzieć o tej chorobie?  Badania - kalendarz badań profilaktycznych  Neurolog  Psychika  Gastrolog  Infekcje intymne  Dermatolog  Karmienie piersią  Laryngolog  Onkolog  Ginekolog i Seksuolog  Ruch, ćwiczenia, sport  Bezpieczne leki  Kardiolog

2010-05-03 19:30:40

Uzależnienia

Alkoholizm nie jest chorobą, która dotyka wyłącznie ludzi z tzw. marginesu społecznego. Coraz częściej w chorobę tę wpadają osoby wykształcone, aktywne zawodowo i społecznie. Nie znamy przyczyny choroby, jedynie czynniki, które mogą do niej prowadzić. Nie ma też cudownych leków. Skuteczna może być jedynie psychoterapia. Do tego potrzebna jest silna wola chorego i determinacja najbliższych. Tymczasem rodziny, chcąc pomóc choremu, często stają się wspólnikami w piciu.

Palenie papierosów, to również nie tylko uzależnienie fizyczne, z tym łatwiej sobie poradzić. Trudniej zmienić styl życia, ale warto.

» więcej na temat

fot. Shutterstock 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl
W dziale

Wyglądają jak sieć dobrze widocznych, niebieskawych, poszerzonych i krętych żył. Albo jak niebieskie, wypukłe linie wzdłuż łydek, w zgięciu kolanowym lub na udach. Żylaki często traktowane są jako problem kosmetyczny, tymczasem to poważna choroba układu

Wyglądają jak sieć dobrze widocznych, niebieskawych, poszerzonych i krętych żył. Albo jak niebieskie, wypukłe linie wzdłuż łydek, w zgięciu kolanowym lub na udach. Czasami nie towarzyszą im żadne dolegliwości. Żylaki często traktowane są jako problem kosmetyczny, tymczasem to poważna choroba układu krwionośnego.

Choroby zatok. Nowe metody leczenia Hydrodebriderem

Choroby zatok - diagnoza, leczenie. Nowoczesna metoda leczenia, stosowana w klinice Oto-Ryno-Laryngochirurgii w Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach pod Warszawą.

Ból - trzeba z nim walczyć

Ból to też choroba, którą trzeba leczyć.

Bóle kręgosłupa - książka

„Życie bez bólu kręgosłupa. Bolesław Paluch legenda polskiej medycyny manualnej”. Doskonały poradnik dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa

Choroba zwyrodnieniowa stawów: diagnoza, leczenie

Choroba zwyrodnieniowa stawów. Już prawie 5 mln osób w Polsce na nią choruje. Jak rozpoznajemy chorobę,na czym polega leczenie, pisze prof. dr hab. Jan Szczegielniak, fizjoterapeuta.

Świadome leczenie chorób płuc i oskrzeli.

Akademia Oddychania – kampania wspierająca świadome leczenie chorób płuc i oskrzeli

Jak przygotować się do pobytu w szpitalu przed operacją

Przed operacją. O czym warto pamiętać, nim udamy się do szpitala.

Hemoroidy. Objawy i ich łagodzenie. Leczenie.

Hemoroidy, czyli guzki krwawnicze odbytu bardzo często występują u osób, które mają skłonności do przewlekłych zaparć.

Borelioza - co trzeba wiedzieć o tej chorobie?

Borelioza. Ryzyko, profilaktyka, badanie i leczenie

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe