25 kwietnia 2019, imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Dzieci w szkole
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
Berlin
  Travel to Poland  Wyjazdy  Publicystyka  Інтерв'ю про Польщу та Україну  Polska i Ukraina   Region tarnopolski - wyjazdy
Wyjazdy

Podróże z czasopismem "Polska i Ukraina". 

Majówka na tarnopolszczyźnie

Tarnopol, Zbaraż, Wiśniowiec, Buczacz, Czortków, Jazłowiec, Zaleszczyki.

30 kwietnia (wtorek) - 4 maja (sobota), Mała grupa. 

Jest to mój program autorski. Sporo zobaczymy, ale nie będzie to zwiedzanie "wyczynowe", bez rannego wstawania i gonitwy od zabytku do zabytku. Więcej kontemplacji, dużo rozmów, sporo ciekawostek. To jedno. Druga część wyprawy poświęcona będzie atrakcjom kulinarnym. Poznamy ukraińską - tarnopolską kuchnię od najlepszej strony, w lokalach ekologicznych, prezentujących bardzo wysoki poziom. Spróbujemy piwa kraftowanego wytwarzanego na miejscu, nalewek. 

30 kwietnia. Spotkanie w Przemyślu. O 13.10 wyjazd pociągiem Intercity Plus do Tarnopola (3 godziny jazdy). W Tarnopolu mieszkamy w hotelu Tarnopol standard 3 gwiazdki, doskonałe położenie w nad jeziorem i w centrum jednocześnie. Spacer po mieście. Wieczorem kolacja - biesiada w karczmie Stary Młyn (zamówienia indywidualne, rozliczenia też).

1 maja: Po śniadaniu wycieczka mikrobusem: Krzemieniec: oglądamy panoramę miasta z Góry Bony, zwiedzamy Liceum Krzemienieckie, cmentarz i muzeum Słowackiego (jeśi ktoś się uprze). W powrotnej drodze do Tarnopola zatrzymujemy się w Wiśniowcu i oglądamy pięknie odnowiony pałac Wiśniowieckich. Następnie w Zbarażu zwiedzając zamek. Do przejechania łącznie ok. 200 km. Kolacja - biesiada w browarze mikulinieckim, 10 km od Tarnopola. Warzą tu bardzo dobre piwo. Lokal słynie też z dobrej kuchni.

2 maja: Po śniadaniu wycieczka do do Buczacza, gdzie zwiedzamy rynek, ratusz i kościół.Po czym udajemy się do Czortkowa, spacerujemy po mieście zwiedzamy, kościół dominikanów, targ, drewnianą unikatową cerkiew. Późny obiad jemy u "Pana Czortkowskiego" w centrum Czortkowa. Łącznie ok. 130 km. Wieczorem dla chętnych spacer po Tarnopolu i dalsza część atrakcji kulinarnych, ale już na własną rękę.

3 maja: Wycieczka do Zaleszczyk, oglądamy wspaniałą panoramę miasta i spacerujemy jego ulicami. W powrotnej drodze jedziemy do Jazłowca  - oglądamy zamek, klasztor, ruiny kościoła i cmentarz. Około 250 km. Kolacja - biesiada w restauracji Kowczag.

4 maja. Wyjazd na dworzec kolejowy, skąd jedziemy pociągiem do Przemyśla. 

Przewidywany koszt wyjazdu ok. 550 - 600 zł, dzieci mają zniżki. W tej cenie jest bilet na pociąg Przemyśl - Tarnopol - Przemyśl, zakwaterowanie w hotelu ze śniadaniem - 4 noclegi, wycieczki. Płatne w połowie przed wyjazdem (bilety, zaliczka dla hotelu), w połowie na miejscu.

Informacje: Piotr Janczarek, tel. 604 201 109, piotr.janczarek@natemat.com.pl

restauracja: https://samogon.org/mlyn

Reportaż z regionu tarnopolskiego w naszym portalu:

http://www.natemat.com.pl/podroze/kraje/ukraina/splyw-dniestrem.html

Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

 

 DODAJ  


 

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe