20 września 2021, imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
Księgarnia
  Kraje (countries)  Zbadaj się nim wyjedziesz.  Narty na Słowacji  Luksusowe podróże do Grecji  wyjazdy  Polska  NARTY  Wyszukiwarka miejsc noclegowych   Warszawa i Mazowsze  Rezerwuj i jedź  Salony gier i kasyna stacjonarne tracą popularność na Śląsku  Na rowerze. Podróże małe i duże  Przewodniki  Hotel dla rodziny  Miguel Angel
Mazury, jezioro Okrągłe i Hosteria

Mazury. Jezioro Okrągłe. Wzgórza Dylewskie. Dąbrówno. Pensjonat. Hosteria.

jezioroPomiędzy dwoma parkami krajobrazowymi: Wzgórz Dylewskich i Welskim leży jezioro Okrągłe. Położone na uboczu, z dala od głównych szlaków komunikacyjnych jest jednym z ostatnich, prawdziwie dzikich miejsc w tym regionie. Dokoła otaczają je lasy i wysokie łąki.

Samo jezioro zajmuje niespełna 32 ha, a długość linii brzegowej niecałe 3 km. Średnia głębokość jeziora przekracza ledwie 6 m. W jeziorze żyją leszcze, okonie, płocie i szczupaki. Jezioro sąsiaduje z dwiema większymi Dąbrowa Mała i Dąbrowa Duża.

Nad brzegiem jeziora Okrągłego znajduje się pensjonat Hosteria. Jest to idealne miejsce na wypoczynek dla wszystkich, pensjonatktórzy cenią sobie piękno nieskażonej natury, ale jednocześnie doceniających wygodę, wysoki standard usług i dobrą kuchnię

Każdy pokój hotelowy jest inny i a własną nazwę. Gibraltar, Karaiby, Nuty, Patagonia to nazwy związane z wystrojem wnętrz.

Menu Hosterii łączy mazurską tradycję kulinarną z podróżami i odkrywaniem nowych doznań smakowych, znajdziemy min. wpływy kuchni mauretańskiej, włoskiej, hinduskiej, francuskiej i innych. Menu pensjonatu oferuje również duży wybór świeżych ryb z okolicznych jezior.

Swoim gościom Hosteria oferuje m.in. plażę, pomost wędkarski, łodzie, kajaki, rowery górskie, grill, ognisko, jazdę konną, mini plac zabaw dla dzieci.

pokójJesienią gospodarze pensjonatu szczególnie polecają jazdę konną, spacery nad jeziorem, wędkowanie, kąpiele w jacuzzi oraz jesienne menu, w którym królują pierogi z grzybami leśnymi, pstrąg z kurkami, placek ze śliwkami i grzane wino z goździkami.

Więcej informacji: http://www.hosteria.com.pl/pl/index

Pensjonat Hosteria znajduje się w pobliżu miejscowości Dąbrówno. Znajdziemy w niej m.in. ruiny zamku zbudowanego przez Krzyżaków w 1319 r. W 1326 r. osada otrzymała prawa miejskie, które utraciła po roku 1945 z powodu zniszczeń wojennych, zmiany granic. W XVI w. w Dąbrównie osiedlili się Bracia Czescy, a sto lat później spalili je Tatarzy. W końcu sierpnia 1914 r. właśnie w pobliżu Dąbrówna rozegrała się słynna bitwa pod Tannenbergiem w której Niemcy pokonali Rosjan. W Dąbrównie możemy jeszcze zobaczyć synagogę z przełomu XIX i XX w., a także najstarszy na świecie kościół Metodystów z 1600 r. Świątynia jest czynna i należy do kościoła ewangelicko-metodystycznego.

Z pobliskich atrakcji turystycznych można wymienić choćby: Welski Park Krajobrazowy (3 km), Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich (8 km), Grunwald (10 km), Olsztynek (18 km), Nidzica (30 km), Kanał Ostródzko-Elbląski (40 km).

  

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe