25 września 2021, imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
Księgarnia
  Kraje (countries)  Zbadaj się nim wyjedziesz.  Narty na Słowacji  Luksusowe podróże do Grecji  wyjazdy  Polska  NARTY  Wyszukiwarka miejsc noclegowych   Warszawa i Mazowsze  Rezerwuj i jedź  Salony gier i kasyna stacjonarne tracą popularność na Śląsku  Na rowerze. Podróże małe i duże  Przewodniki  Hotel dla rodziny  Miguel Angel
Vysne Ruzbachy. Uzdrowisko u podnóża Tatr.

studniaVysne Ruzbachy to urocze, kameralne uzdrowisko położone u podnóża Wysokich Tatr, w pobliżu Starej Lubovni, o krok od granicy z Polską.  Znajduje się tu 14 źródeł wód mineralnych, wodorowęglanowych i wapniowo-magnezowych o temperaturze powyżej 22 stopni C. Wody te mają zbawienny wpływ na centralny układ nerwowy, a zawarty w nich dwutlenek węgla wpływa korzystnie na naczynia krwionośne.

basenyVysne Ruzbachy to nie tylko znakomite miejsce dla podreperowania zdrowia. Warto tu przyjechać także na wypoczynek. Możemy skorzystać m.in. z kompleksu basenów z wodą termalna przy hotelu Strand z basenami krytymi i otwartymi. Ciekawą propozycją może być narciarski pobyt zimowy, w Vysnych Rużbachach działa też ośrodek narciarski. Możemy więc połączyć jazdę na nartach z relaksem w kąpieliskach termalnych.

Rużbachy to jedno z najstarszych uzdrowisk w naszej części Europy. Pierwszy uzdrowiskowy obiekt z basenem, kuchnią, jadalnią i salą spotkań powstał już w 1595 r. Wcześniej, w 1412 r. przyszłe uzdrowisko stało się własnością króla Władysława Jagiełły. W tym czasie Zygmunt Luksemburski przekazał Jagielle pod zastaw na 360 lat 16 spiskich miast, z tytułu udzielonej pożyczki.

Rozwój uzdrowiska wiąże się z rodziną Zamoyskich.  W 1882 r. nabył je Andrzej Zamoyski, przekształcając je w nowoczesne i popularne miejsce wypoczynku i kuracji. W 1923 r. powstało największe w regionie kąpielisko termalne.

dom zdrojowyUzdrowisko oferuje bogatą i zróżnicowaną cenowo ofertę noclegową, od pensjonatów po czterogwiazdkowy hotel Strand. Jest to obiekt z lat dwudziestych XX w. gruntownie zmodernizowany. Tu właśnie znajduje się kompleks basenów termalnych. Strand, podobnie jak inne hotele i pensjonaty oferują korzystne cenowo pakiety pobytowe. Są to m.in. pobyty lecznicze, kondycyjne, weekendowe, dla rodzin z dziećmi, narciarskie, pływanie z niemowlęciem, odchudzające.
Wskazania do terapii w Vysnych Ruzbachach to m.in. choroby kardiologiczne i układu krążenia, układu pokarmowego, psychiczne, narządów ruchu, onkologiczne, dróg oddechowych, ginekologiczne i In.

Więcej informacji na stronie Uzdrowiska Vysne Ruzbachy

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe