25 września 2021, imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
Księgarnia
  Kraje (countries)  Zbadaj się nim wyjedziesz.  Narty na Słowacji  Luksusowe podróże do Grecji  wyjazdy  Polska  NARTY  Wyszukiwarka miejsc noclegowych   Warszawa i Mazowsze  Rezerwuj i jedź  Salony gier i kasyna stacjonarne tracą popularność na Śląsku  Na rowerze. Podróże małe i duże  Przewodniki  Hotel dla rodziny  Miguel Angel
Andaluzja - Flamenco

FLAMENCO

taniec FlamencoTo więcej niż taniec, ale całe zjawisko obejmujące muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. We flamenco ruchy ciała i gesty wyrażają pewne stany emocjonalne tancerza lub podkreślają znaczenie słów i charakteru melodii, która im towarzyszy. Jest to niezwykle widowiskowe przedstawienie, pełne namiętności i ekspresji. Uosabia życie, z jego radością i cierpieniem. Andaluzyjsko–cygańskie flamenco ukształtowało się w XVIII w., jest mieszanką różnorodnych wpływów, od mauretańskich do żydowskich, a nawet orientalnych.

Rytm powstaje z klaskania w dłonie, perkusyjnego brzmienia gitar oraz kastanietów. Pierwszoplanową postacią całego przedstawienia jest tancerka ubrana w szeroką, kolorową i falbaniastą spódnicę lub suknię  oraz tancerz noszący czarne obcisłe spodnie, białą koszulę, kamizelkę i apaszkę. Czerpią oni inspirację z ciepłego, gardłowego głosu solisty, który również uczestniczy w występie.

Fot. Turismo de Grenada

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe