13 sierpnia 2020, imieniny Diany, Hipolita, Kasjusza

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Dzieci w szkole
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  E-Zacznij  Ateista? Kto to taki?   Wiadomości ze świata wartości  10 inteligentnych dowcipów  Zofia  10 najgorszych rzeczy, które cię mogą spotkać na...  Galeria Roberta Soboty  Piję kawę, czy brać magnez? Tak, jeśli wypijasz wiadro dziennie.  Morderstwo w małym mieście  Z Czarnej Teczki Jurka Lindera  Gry komputerowe. Co warto o nich wiedzieć?  Tosca w Teatrze Wielkim  Carmina Burana - muzyczna podróż w czasie  Chór ARTOS  O spokój sumienia przeciwników W.O.Ś.P.  Allpress Media Communications - o nas

O spokój sumienia przeciwników W.O.Ś.P.

 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

Wychodząc naprzeciw obrońcom własnych i cudzych sumień proponuję stworzenie czegoś w rodzaju „Rejestry odmowy WOŚP” – na wzór bazy danych ludzi, którzy po śmierci nie chcą być dawcami organów do przeszczepów.

Za nami kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz przez jakiś czas popływamy w szambie wylanym na tę akcję i jej szefa przez prawicowych polityków i dziennikarzy. W tym roku mówiono już otwartym tekstem o antypolskiej i antykatolickiej działalności Jerzego Owsiaka (niejaki p. Zawisza, piskliwy wodzuś naszej patriotycznej młodzieży). Swoje dołożyła nieoceniona p. Pawłowicz, która stwierdziła co następuje: „... jest to środowisko [Owsiaka], które brutalnie zwalcza Kościół, chamsko i wulgarnie odnosi się do ludzi, którzy próbują ewangelizować na Przystanku Woodstock”. Co wykrzyczawszy, wytarła sobie pianę z twarzy unijna szmatą. Kolega partyjny pisowskiej posłanki, p. Błaszczak z kolei potępia Owsiakową inicjatywę, jako „dzieląca Polaków”. Nie brak przy tym insynuacji na temat uczciwości i przejrzystości w rozliczaniu całej akcji. Na nic zdają się zapewnienia, że zbiórka pieniędzy prowadzona przez W.O.Ś.P. jest prześwietlana na wszystkie sposoby przez m.in. MSW i organa kontroli skarbowej, które nigdy nie stwierdziły żadnych nieprawidłowości.

Cóż, mamy wolność słowa – haniebnego i plugawego także. Nie musimy się hamować ani w chamstwie ani rozmyślnym okrucieństwie. Nikt nie ma też obowiązku składania datków do puszek wolontariuszy WOŚP. Ale też nie ma przymusu korzystania z dobra, które dzieje się za sprawa corocznych kwest.

Rozmaite prawicowe środowiska upominają się u ustawodawcy o tzw. klauzulę sumienia. Katoliccy aptekarze chcą mieć prawo do niesprzedawania środków antykoncepcyjnych, tacyż lekarze chcą w zgodzie z prawem i własnymi przekonaniami odmawiać praktyk aborcyjnych (co pojąć można), ale też badań prenatalnych (co zakrawa na zbrodnię). Podążając tą ścieżką, można sobie wyobrazić sprzedawczynie odmawiające ze względów światopoglądowych sprzedaży mięsa i wędlin w dni katolickich postów oraz nauczycieli wzdragających się przed wykładaniem teorii ewolucji.

Wychodząc naprzeciw obrońcom własnych i cudzych sumień proponuję stworzenie czegoś w rodzaju „Rejestry odmowy WOŚP” – na wzór bazy danych ludzi, którzy po śmierci nie chcą być dawcami organów do przeszczepów. Osoby pragnące na serio pozostać w zgodzie z własnymi przekonaniami, niechaj noszą przy sobie niewielki dokument, którego wzór nieodpłatnie udostępniam P.T.  Wszystkim Prawdziwym Polakom. Myślę, że ładnie wykonane karty z poliwęglanu z hologramem i stosownymi zabezpieczeniami mogłyby wydawać zainteresowanym biura partii i organizacji, które usiłują wykreować W.O.Ś.P. na wroga publicznego nr 2. Zaraz po gender.

Jerzy Linder

WOSP

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe