25 lipca 2017, imieniny Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Dzieci w szkole
Prawo i finanse
Smacznie
Berlin
Konkursy
  E-Zacznij  Ateista? Kto to taki?   Wiadomości ze świata wartości  10 inteligentnych dowcipów  Patriotyczne zabawki  Zofia  10 najgorszych rzeczy, które cię mogą spotkać na...  Gazeta na 1. kwietnia  Galeria Roberta Soboty  Piję kawę, czy brać magnez? Tak, jeśli wypijasz wiadro dziennie.  Morderstwo w małym mieście  Z Czarnej Teczki Jurka Lindera  Gry komputerowe. Co warto o nich wiedzieć?  O spokój sumienia przeciwników W.O.Ś.P.  I tak kupimy więcej niż chcemy  Allpress Media Communications - o nas

Patriotyczne zabawki

 

drukuj artykuł z portalu natemat.com.pl

Mali chłopcy i dziewczynki w czasie Powstania Warszawskiego roznoszą pocztę polową. Kto dostarczy więcej przesyłek wygra. A dokoła płonące ruiny, strzelanina. Taka jest idea gry planszowej dla dzieci: Mali Powstańcy. Kosztuje to ok. 100 zł, na opakowaniu widnieje napis "świat przyjazny dziecku", ma poparcie ze strony szacownych instytucji, m.in. rzecznika praw dziecka i oczywiście Muzeum Powstania Warszawskiego. 

Jeszcze większym horrorem były koszulki i bluzy z małym powstańcem na deskorolce, wypuszczone przez wspomniane Muzeum, prawdopodobnie się jednak z tego wycofano, ponieważ nie ma ich w ofercie sklepu. Ale patriotycznych pomysłów nie brakuje. W muzealnym sklepie można nabyć dla dzieci m.in. kolorowanki, drewniane puzzle, podkładki pod mysz komputerową, a nawet cukierki.  

" (...) Życie ludzkie, nie w postaci parę razy podzielonej komórki, ale w postaci prawdziwego dziecka, mającego nawet niespełna dziesięć lat, przestaje być najwyższą wartością, kiedy indoktrynujemy takie dziecko, że nic na świecie nie ma wspanialszego niż udanie się na śmierć w powstaniu czy w ogóle gdziekolwiek na wojnie. Muzeum Powstania Warszawskiego takie rzeczy wyrabia z dziećmi, że śmierć całkowicie się odrealnia, staje się rodzajem wielkiej przygody. Tu konserwatyści mogą sobie podać ręce z producentami kultury masowej. Dotarcie do młodzieży i dzieci odbywa się właśnie za sprawą zamazania granicy między zabawą a traumatycznym doświadczeniem historycznym. Zdziecinnienie kombatantów i zmilitaryzowanie dzieci to powszechne zjawisko, zdecydowanie nieprzynoszące nam chluby. Zwłaszcza w XXI wieku. Muszę przyznać, że jestem tym dosyć załamana" - prof. Maria Janion w rozmowie z Kazimierą Szczuką.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,97737,6977769,Maria_Janion_o_poczatku_wojny__Kleska_jest_kleska.html#ixzz16yQPbtZqkolorowanka2grakolorowankacukieri

puzzlemały powstaniec

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe