13 sierpnia 2020, imieniny Diany, Hipolita, Kasjusza

Na temat, natemat.com.pl, Piotr Janczarek, Iwona Janczarek
 
Strona główna
Rozrywka i Refleksja
Diety
Podróże
Zdrowie
Dzieci w szkole
Prawo i finanse
Ukraina
Smacznie
GO EAST
Berlin
  Moje dziecko ma dysleksję - co robić?  Sześciolatki do szkół? Rodzice są za.  Czy już gotowe do szkoły?  Pierwsze tygodnie w szkole  Sześciolatki w szkole. Zarzuty przeciwników. Odpowiedzi ekspertów  Mój sześciolatek w szkole. Doświadczenia rodziców.  Sześciolatek w szkole. Za i przeciw.  Dysleksja. Jak pracować z uczniem?  Gry planszowe wspierają rozwój dziecka  Co to znaczy, dobrze przygotowana szkoła?  Plecak dla ucznia  Uczeń dyslektyk - zmiany w wydawaniu zaświadczeń
Uczeń dyslektyk - zmiany w wydawaniu zaświadczeń

Zaświadczenie o dysleksji. Jak się o nie starać. Zmiany.

Zaświadczenie o dysleksji wydają poradnie specjalistyczne, zarówno publiczne, jak te niepubliczne. Mając w klasie ucznia - dyslektyka nauczyciel ma obowiązek dostosować wymagania do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka. Dyrektor szkoły może zwolnić ucznia z nauki drugiego języka obcego.  Z podobnych ułatwień uczeń może skorzystać na egzaminach kończących naukę w szkole podstawowej, gimnazjum oraz na egzaminie maturalnym. Uczeń z dysleksją ma również prawo uczestniczyć w dodatkowych - specjalnych zajęciach, organizowanych w szkołach.

Jeśli uczeń uzyskał opinię z poradni przed 31 sierpnia 2011 r. będzie ona ważna do końca edukacji. Jednak po 1 września o takie zaświadczenie będzie trudniej, ponieważ  zmieniły się przepisy. Poradnia będzie ją mogła wydać na życzenie rodziców, nie wcześniej niż po ukończeniu przez dziecko 3 klasy szkoły podstawowej i nie później niż do ukończenia podstawówki. W młodszych klasach wniosek do poradni będzie mógł złożyć tylko dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii  rady pedagogicznej. Taka sama procedura (wniosek zożony przez dyrektora) obowiązuję również w wypadku gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez cały okres nauki.

DZ.U. nr 228 poz. 1491

 

O NAS | KONTAKT | REKLAMY | MAPA STRONY | MAPA XML

Netpress, Iwona Janczarek

ul. Cyklamenowa 5, 05-077 Warszawa
Tel: 604 201 109, E-mail: allpress@pro.onet.pl

NBS - najlepsze strony internetowe